Testowanie Windows 7

Pobieranie i testowanie Windows 7 za darmo przez 210 dni Microsoft umożliwia pobranie i testowanie za darmo do końca 2011 roku pełnej wersji systemu Windows 7 Enterprise (niestety nie ma języka polskiego). Ponieważ jest to wersja testowa, po upływie 90-dni system samoistnie restartuje się, nie pozwalając już użytkownikowi na normalną pracę. Mimo że Windows 7 jest dostępny na rynku od 2009 roku, niektóre firmy dopiero teraz są zainteresowane jego testowaniem i wdrażaniem.

Aby pobrać system Windows 7 Enterprise w celu przetestowania:

  1. Wejdź na stronę http://technet.microsoft.com/pl-pl/evalcenter/cc442495.
  2. Kliknij na dole przycisk Get started now przy potrzebnej Ci wersji systemu (32- lub 64-bitowej).
  3. Następnie konieczne jest wypełnienie krótkiej ankiety. Przy odpowiedzi na pytanie: What occupation best describes you? wybierz IT Manager.
  4. Na końcu zaloguj się na swojego konto w usłudze Windows Live. Zaraz po tym rozpocznie się pobieranie.

Jeżeli 120-dniowy okres testowy jest dla Ciebie zbyt krótki, możesz go przedłużyć. Gdy czas testu będzie zbliżać się ku końcowi wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz okno wiersza polecenia klikając przycisk Start, a następnie wpisując cmdw pole Wyszukaj programy i pliki.
  2. Z listy wyszukanych pozycji kliknij cmd.exe prawym przyciskiem myszy i z menu wybierz Uruchom jako administrator.
  3. W oknie wiersz polecenia wpisz komendę slmgr /rearm i naciśnij [Enter]. Umożliwi to testowanie „siódemki” przez kolejnych 90 dni.

Po zakończeniu okresu testowego systemu w tej wersji nie można aktywować. Jeżeli więc kupiłeś Windows 7 musisz przeprowadzić jego czystą instalację.

Możesz również polubić…