Pozycjonowanie

Pozycjonowanie to czynności, która mają na celu podnieść stronę w wyszukiwarce Internetowej na dane słowo kluczowe. Gdy fraza jest trafiona przekłada się to na dużą odlądalność.

Wniosek jest porsty – im większa liczba osób trafi na stronę tym więcej zpaozna się z ofertą – i być może coś kupi lub skorzysta z usług danej firmy.

Firma, która w swojej ofercie posiada – pozycjonowanie stron www, aby zdobyć potencjalnego klienta będzie pozycjonować swoją stronę np. na frazę pozycjonowanie Poznań.

Badania dowodzą, że jedynie nieliczni Internauci sprawdzają drugą stronę wyników wyszukiwań, oglądając zazwyczaj tylko pierwsze 10 pozycji – TOP 10.

Podsumowaują – jeśli nie ma Cie w pierwszej 10 pozostaniesz niezauważony. Wysokie miejsce jest bardzo ważne – zdecydowana większość, czyli aż ok. 90% Internatów właśnie za pomocą wyszukiwarek szuka potrzebnych informacji. To wyszukiwarki, a w polskich realiach google.pl generuje praktycznie ponad 95% ruchu na stronie.
Na pozycjonowania wpływ ma wiele czynników, między innymi:

• optymalizacja kodu HTML;

• SEO-copywriting; optymalizacja tekstów pod wyszukiwarki;

• umieszczanie adresu witryny w wyszukiwarkach;

• odpowiedni dobór słów kluczowych i fraz.

Jeśli chodzi o koszty pozycjonowania, są one ustalane dla każdej strony indywidualnie. W zależności od stopnia trudności pozycjonowanych fraz ich liczby oraz efektu jaki chce się osiągnąć koszty pozycjonowania mogą być różne i zawierać się z przedziale od jednorazowej kilkusetzłotowej opłaty za katalogowanie strony do kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie w przypadku obsługi obejmującej pozycjonowanie i optymalizację dużego serwisu internetowego.

Generalnie im trudniejsze frazy się pozycjonuje tym większy jest koszt pozycjonowania strony.

Możesz również polubić…